SineGöz Film Atölyesi

Ana Sayfa

SineGöz Hakkında Filmografi Gösterimler Makaleler Linkler İletişim

SineGöz Film Atölyesi,

Atölye, Haziran 2002'de kuruldu. Yapımcılık, senaryo, kamera, ışık ve kurguyu da kapsayacak şekilde, üretimin her aşamasını kendi olanak ve kadrolarıyla bağımsız olarak yürütüyor.

Topluluk, sinemanın, genel olarak görsel iletişimin sunduğu olanakları toplumun hizmetine sunmak ve ürünleri ile ticarî sinemanın dışında kalarak, hem içeriksel hem de biçimsel anlamda alternatifini üretmek iddiasını taşıyor.

Tarihsel süreçlerin ve kişiliklerin, tarafsız kalarak anlaşılamayacağı ve anlatılamayacağı ilkesiyle hareket eden Atölye, bağımsızlığın tarafsızlık olarak telâffuz edilmesine karşı çıkarken; eşitlik - özgürlük mücadelesinde ve aydınlanmada “taraf” olduğunu ısrarla vurguluyor.

Mücadele ederken büyüyen, büyürken mücadele eden aydının hikâyesini anlatmak... SineGöz Film Atölyesi, “Akıntıya Karşı” dizisinde, hareket noktasını belirlerken temel olarak bu doğrultuda hareket ediyor. “Akıntıya Karşı” projesi ile Türkiye insanına ve aydınlanma mücadelesine emeği geçmiş onurlu aydınlarımızı gündeme taşıyarak, Türkiye topraklarının verimsiz, Türkiye aydınının köksüz olmadığına işaret ediyor.

Güzellâ Bayındır, Gülzerin Kızıler, Onur Küçükarslan, Özge Özyılmaz ve A. Şule Süzük tarafından Haziran 2002’ de kurulan SineGöz Film Atölyesi, bugüne kadar gruba katılan - ayrılan, destek veren, katkı sağlamak için elinden geleni yapan pek çok dostla var olabildi. Atölye bugün Güzellâ Bayındır, Onur Küçükarslan, A. Şule Süzük, Turan Soydan Keneş, Özüm Seda Duran ve Tahsin Akpınar ile yoluna devam etmektedir.

SineGöz © 2008